ThermoCoat Nedir?

ALTERNATİFSİZ DEĞİLSİNİZ
ARTIK BİNANIZ DELİK DEŞİK EDİLMEDEN DE ISI YALITIMI YAPMAK MÜMKÜN….
ANADOLU YALITIM, ALTERNATİF ÇÖZÜMLER ÖNERİYOR

Hava alan, Nem ve rutubet sorunlarına yol açmayan, Uzun ömürlü Bir ısı yalıtımı,
Çözüm odaklı ve yalıtımı yatırıma dönüştürmek için ve doğru yatırım için alternatif yeni ve güncel malzemeler ile yalıtım öneriyoruz.

THERMOCOAT EKOLOJİK BİR YALITIM SIVASIDIR.

ThermoCoat Ekolojik Yalıtım Sıvası TS 825 e göre Binalarda Isı Yönetmeliğinde tanımlanmış ürün çeşitliliği ile yurt içi ve yurt dışında var olan bir markadır. Bununla birlikte Bayındırlık ve İskan Bakanlığı 2009 yılı Yapı İşleri Fiyat Listesinde (Poz No:27.562/3) başlığı ile yer almaktadır.Uygulama kalınlığı sizin duvar tipinize göre TS 825 de yer alan ısı değerlerine göre tesbit edilmektedir.Maliyeti bayilerimizin inşaatlarda yaptığı keşifler neticesinde oluşmaktadır.Ürünümüz daha pratik uygulanabilmektedir.İşçilik maliyetlerini en az seviyeye indirgemektedir.Ekolojik olması sebebiyle insan sağlığı ile barışık bir malzemedir.Yoğunluğu düşük olduğu için binanıza fazla yük bindirmeyecektir.

Tamamen doğal malzemelerden üretilen ekolojik yalıtım sıvası ThermoCoat, tek başına uygulanarak ısı, su, ses ve yangın yalıtımını aynı anda sağlayan bir ürün, yapıların temelden çatıya kadar her kademesinde yer alan dış cephe, çatı, iç cephe ve zeminlerde kullanılan çeşitleri ve ekonomik fiyatı ile bir alternatiftir.
Aynı zamanda canlı yaşam ile uyum gösteren ekolojik bir üründür. İçinde hiçbir kimyasalın bulunmadığı tamamen doğal madenlerle Türkiye de Türk sermayesi ile üretilmektedir.Isı-su-ses yalıtımı ile birlikte A1 yanmaz belgesine sahip bir üründür.

Karışımında bulunan açık hücre gözenekli doğal agregalar sayesinde uygulandığı yüzeyde NEFES alan, ISI-SES ve YANGIN yalıtımı sağlayan aynı zamanda pozitif yönlü su itici yapısı ile su yalıtımı yapan, sıva formunda, tek katmanlı ve çok amaçlı dış cephe yalıtım malzemesidir.

Nefes aldıran, çevre dostu, sağlıklı sıva

Yapılarda aranan en önemli özelliklerin başında “nefes alma” geliyor. Ekolojik yalıtım sıvası ThermoCoat, karışımında bulunan açık hücre gözenekli doğal madenler sayesinde terleme, küf, nem gibi yoğuşmaları önleyerek, bu konuda son derece yüksek performans gösteriyor. ThermoCoat, astım, alerji gibi hastalıkları olan kişilerin, bulundukları mekanda huzurlu ve rahat nefes almasına katkı sağlıyor. Görüntüsü sıva formunda, tek katmanlı ve çok amaçlı yalıtım malzemesi ThermoCoat, doğal malzemeden üretildiğinden sağlığa zararlı kanserojen maddeler içermiyor.

Enerji tasarrufunda lider

Yapıların ısıtma veya soğutma yüklerini azaltmak ve bu sayede tüketilecek enerji miktarında tasarruf sağlayabilmek için dış cephenin yüksek ısı iletim direncine sahip şekilde yalıtılması gerekiyor. Basitçe yapılabilen hesapların sonucunda, izolasyonun enerji tasarrufuyla özdeş olduğu ortaya çıkıyor. Isı tutma özelliğine sahip olan ThermoCoat, iç mekandaki ısıyı hapsedip, dış mekandaki ısıya karşı kalkan oluşturuyor. ThermoCoat, yaz ve kış aylarında, yapı içerisindeki ısının dışa kaçışını, dışarıdaki ısının da yapı içerisine sızmasını önleyerek;aynı zamanda yüzde 50’ye varan enerji tasarrufu sağlıyor.

Yüksek ısıya dayanıklı

Yüksek ısı dayanıklılığına sahip olan ThermoCoat, A1 sınıfı yanmaz özelliği ile uzun süreli yangın direnci, alev almaması, is ve duman çıkarmaması ile yangın güvenliğini ön plana alarak yangın yalıtımı konusunda önemli yenilikler getiriyor.

Su itici özellik

Dış cepheler için kullanılan ThermoCoat, karışımında bulunan pozitif yönlü su itici yapısı ile yoğun yağışlarda bile su yalıtımı yapma özelliğine sahip. ThermoCoat ile sıvanan tüm yüzeyler, suyu hiçbir şekilde emmiyor ve su yüzeye değdiği andan itibaren direkt olarak aşağıya doğru akıyor.

Ses yalıtımında öncü

İnsan vücudunun çevresinde yaşanan aşırı gürültüye verdiği ilk tepki olan öfke, zamanla stres ve fizyolojik rahatsızlıklara dönüşüyor. Sağlıklı ve huzurlu bir ortam için gürültüyü hayatımızın dışında bırakmamız gerekiyor. Diğer özelliklerinin yanı sıra ses yalıtımıyla da gürültüden arındırılmış ortamlar sağlayan ThermoCoat’ın, aynı zamanda eğlence mekanları ve seslendirme stüdyoları gibi işletmelerde yüksek performans sergilediği gözlemlendi.

Uygulama kolaylığı

ThermoCoat’ın sadece su ile karıştırılarak elde edilen bir harç olması, uygulama kolaylığını da beraberinde getiriyor. Mono blok kaplama yapısı ile binaları tek parça gerçek bir manto gibi saran ThermoCoat, yapıyı doğa şartlarında yıllar boyu koruyor. Düşük yoğunluğu ile yapıya gelen yükleri azaltan ThermoCoat, yüksek aderans (2 maddenin birbirine yapışması.) harcının agrega yüzeyine yapışması, betonun donatı yüzeyine yapışması, kabarmadan, kalkmadan, ince bir tabaka halinde çatlamadan yüzeyde durması, gücü ile tuğla, beton, şap, çimento esaslı sıva gibi her türlü yüzeye uygulanabiliyor ve boya gerektirmiyor.