Thermocoat Hakkında

Ürünün ömrü ;

Sıva formunda malzemeler olduğundan ve kimyasal katkı içermediğinden Thermocoat Ekolojik Yalıtım sıvalarının ömrü bina ömrü kadardır.

Thermocoat Ekolojik Yalıtım Sıvası; tuğla, gazbeton, izotuğla, kaba-ince sıva ve tüm brüt beton yüzeylere mükemmel yapışır.

Ürünün üzerine boya yapılabiliyor;

Thermocoat iç ve dış cephe uygulamalarında son kat uygulama olarak boya kullanılmaktadır.

Thermocoat uygulama kalınlığı;

Dış cephede uygulama kalınlığı, projenin hangi ısı bölgesinde olduğuna duvar elamanlarına ve mimari projesine göre değişkenlik gösterir ve yalıtım hesabına göre belirlenir.

Isı yalıtımı ile ilgili sağlanan avantaj;

Tüm yüzeylere uygulanması durumunda % 60’a varan yalıtım performansı sağlanır.

Malzemenin ağırlığı ;

Malzemelerin ağırlığı 1 m2 ‘de 5-6 Kg olup hafif malzemelerdir. Kaba sıva ile kıyaslandığında 1/3 oranında daha hafiftir.

Uygulama  hava koşulları;

Mevsimsel ya da coğrafi özellikler nedeni ile çalışma ortam koşulları değişiklik gösterebilir.

Thermocoat ürünün içeriği;

Thermocoat Ekolojik Yalıtım sıvaları farklı boyutlarda volkanik kayaçlar, fosil karakterli sedimanter kayaçlar, özel genleştirilmiş, perlit performans malzemeleri ve bağlayıcı olarak hidrolik endüstriyel madenlerin kullanıldığı hammaddeler içerir. Ürünlerimizde kimyasal katkı oranı % 1 ‘in altındadır.

Uygulama yüzeyleri;

Tüm duvar elamanları ve beton zemin yüzeylerde uygulama yapılabiliyor. Alçıpan veya alçı sıvalı yüzeylerde Thermocoat-İç AL (TCİ-480 AL ) adlı ürünümüz , alçılı yüzeyler üzerinde kullanılabilmesi için özel olarak geliştirilmiştir. Diğer yüzey tipleri için danışınız.

Enerji kimlik belgesi;

Thermocoat ile yalıtılmış binalar EKB alabilmektedir.

Thermocoat ürünlerinin diğer mantolama sistemlerine göre avantajları;

Tek ürünle Isı-Su-Ses-Yalıtımı ve Yangın dayanımı ihtiyaçlarını karşılar. Yanmaz A1 sınıfı ürün olması sebebi ile yüksek binalarda dahi güvenle kullanılabilir. Yapının ömrü süresince performans göstermeye devam eder. Hafif ve çevrecidir. Gaz salınımı yoktur.

ThermoCoat Ekolojik Yalıtım Sıvası uygulamaları TS 825 Yönetmeliği ve ısı bölgelerinin özelliklerine göre hesaplanarak yapılmaktadır.Elde edebileceğiniz tasarrufu önceki yıllarda ödediğiniz ısı harcamalarını karşılaştırarak değerlendirebilirsiniz

Ürün Çevre ve Şehircilik Bakanlığı birim fiyat kitabında yer almaktadır.Y27.562/13-14-15

İTBAK onaylı rapor;

İTBAK standardı olmayan ürünleri test edip belgeleyen bir kuruluştur. Ürünler TS-EN 998/1 standardına bağlı olarak TSE kuruluşu tarafından belgelendirilmiştir.

Thermocoat ürünleri;

Thermocoat ürünlerinin kullanım alanları;

iç ve dış cephelerde,temeller, perde duvarlar, bodrumlar, döşemeler, ıslak hacimler, komşu duvarlar, çatılar, teraslar vb. olmak üzere çok geniştir.

Diğer dairelerden gelen seslerin yalıtımında etkisi;

3 cm kalınlıkta uygulandığında 23 db ses yalıtımı ile gerekli yalıtım ve konforu tam sağlar.

İç cephe duvarlarında Thermocoat uygulamasından sonra yüzey düzleme için,ürünlerimiz özelliklerini destekleyen Thermocoat-İç İnce (TCİ-700İ) ürünümüzün kullanılması tavsiye edilir.