SIVA FORMUNDA YALITIM NEDİR ?

Sıva Formunda Yalıtım ile Mantolama;

Karışımında bulunan açık hücre gözenekli doğal agregalar sayesinde uygulandığı yüzeyde NEFES alan, ISI-SES ve YANGIN yalıtımı sağlayan aynı zamanda pozitif yönlü su itici yapısı ile su yalıtımı yapan, sıva formunda, tek katmanlı ve çok amaçlı dış cephe yalıtım malzemesidir.

Nefes aldıran, çevre dostu, sağlıklı sıva;

Karışımında bulunan açık hücre gözenekli doğal madenler sayesinde terleme, küf, nem gibi yoğuşmaları önleyerek, bu konuda son derece yüksek performans gösteriyor.

Isı tutma özelliğine sahip olan sıva ile yalıtım iç mekandaki ısıyı hapsedip, dış mekandaki ısıya karşı kalkan oluşturuyor. Yaz ve kış aylarında, yapı içerisindeki ısının dışa kaçışını, dışarıdaki ısının da yapı içerisine sızmasını önleyerek; aynı zamanda yüzde 50’ye varan enerji tasarrufu sağlanmaktadır.

Sadece su ile karıştırılarak elde edilen bir harç olması, düşük yoğunluğu ile yapıya gelen yükleri azaltan  yüksek aderans (2 maddenin birbirine yapışması.) harcının agrega yüzeyine yapışması, betonun donatı yüzeyine yapışması, kabarmadan, kalkmadan, ince bir tabaka halinde çatlamadan yüzeyde durması, gücü ile tuğla, beton, şap, çimento esaslı sıva gibi her türlü yüzeye uygulanabiliyor.