Insuladd Nedir?

Bir ISI YALITIMI ÜRÜNÜ olan Insuladd NASA’nın geliştirdiği kendi alanında özel patente sahip Isı Yalıtım Ürünüdür. NASA’nın web sitesinde tanıtımını yaptığı tek ısı yalıtım katkısı INSULADD dünyada birçok önde ülke tarafından kullanılmaktadır. İstenilen her tür yüzeye uygulanabilir ve uygulandığı alanlarda nemi, küfü de engelleyerek size enerji masraflarınızda %20 ile %50 arasında tasarruf sağlar. Uygulaması kolay ve pratik olup geleneksel yöntemlere nazaran fiyatı ile de çok daha ekonomiktir. Türkiye distribütörü güvencesine sahipir.

ORJİNAL NASA TEKNOLOJİSİ

Insuladd NASA’nın resmi teknoloji desteğiyle üretilen ilk ve tek yansıtıcı  ısı yalıtım ürünüdür.. NASA’nın  kurumsal desteğiyle AR-GE çalışmalarını tamamlamış olan tek firma özelliğini taşımaktadır.

INSULADD NASIL BİR ISI YALITIMI MALZEMESİDİR ?

Insuladd diğer yalıtım malzemelerinden farklı olarak atmosferde hava yoluyla iletilen radyan ısının geçişini engellemek için üretilmiştir. Genel bir yanılgı, etkin ısı yalıtımı sağlamak için kullanılacak malzemenin belirli bir kalınlığa sahip olması gerektiğidir.

Kondüksiyon ya da iletim, madde veya cismin bir tarafından diğer tarafına ısının iletilmesi ile oluşan ısı transferinin bir çeşididir. Isı transferi daima yüksek sıcaklıktan, düşük sıcaklığa doğrudur.

Ancak söz konusu olan güneş’ten dünyamıza ulaşan radyan ısının yalıtımı ise bu düşünce kesinlikle yanlıştır. Yaz mevsiminde bizi etkileyen sıcaklığın %90’ından fazlası radyan ısıdır.

Insuladd  ince yapısına rağmen radyan ısıya karşı, örneğin arabalarımızın ön camlarına güneş ışınlarını engellemek için yerleştirdiğimiz alüminyum koruyucular veya yaz aylarında vücudumuzu korumak için kullandığımız güneş kremleri gibi iş görür. Aynı ilke ile Insuladd ürünleri de uygulandığı alanlarda sahip olduğu güneş ışınlarını yansıtan ve ısıyı soğuran özellikleri sayesinde, gerçekleşen ısı ileti etkileşimini engellemekte ve etkin bir ısı yalıtımı sağlamaktadır.

Mekanların soğuk olmasının nedeni dışarıdaki soğuk havanın içeri girmesi değil, içeride sıcak havanın dışarıya çıkıyor olmasıdır. Binaların dış cephelerine uygulanan klasik ürünler ancak bina duvarları ısıyı içerisine hapsettikten ve doyum noktasına ulaştıktan sonra etkisini göstermektedir.

Sıradan bir beton duvar yüksek miktarda ısıyı bünyesine hapsedebilir. Bu da kaybedilen enerji demektir. Burada yapılması gereken, binanın içerisindeki sıcak havanın duvarlar tarafından biriktirilmesini engellemek olacaktır. Bunu da sadece iç cepheden uygulanacak yansıtan yalıtım malzemesiyle çözmek mümkün olmaktadır. Insuladd  içeriden uygulamalar için de en ideal çözümü sunar.

INSULADD mühendisler ve NASA tarafından birlikte geliştirilen ve özel formülü ile uygulanan alanlarda görünmez bir ısı bariyeri oluşturarak çalışır ve yazın evlerin ısınmasını kışın ise iç cephelerde oluşan ısı kayıplarını önleyerek yüksek oranda enerji kaybını önler.

Insuladd’a ısı yalıtımı kazandıran özelliği, ürünü oluşturan 60-80 mikron çapındaki mikro seramik küreciklerin her birinin özel bir solüsyonla kaplanmış olmasıdır. Bu solüsyon seramik küreciklere çok yüksek oranda yansıtıcı özellik kazandırmakta ve aynı zamanda uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır.

Bu özelliklerinden dolayı Insuladd teknolojisi dünyada patent ile korunmaktadır.